Aylık Arşiv: Nisan 2015

Açık Ortaokul Ortalamayla Geçme

   ORTALAMAYLA SINIF GEÇME PUANININ HESAPLANMASI Ortalama İle Sınıf Geçme: Ortaokulun 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflarında, Türkçe dersinden başarılı olmak şartıyla derslerin yıl sonu aritmetik puan ortalaması 45 ve üzerinde olan öğrenciler bulundukları sınıfta başarısız oldukları iki dersten başarılı sayılarak bir üst sınıfa geçerler. Aritmetik ortalama puanın hesaplanması aşağıdaki gibidir. Aritmetik Puan (Ortalama İle Geçme Puanı) =    O Sınıfın ... Devamını Oku »

Açık Ortaokul Öğrenci Belgesi İstek Dilekçesi

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin sınıf ve öğrencilik durumlarını gösteren belgedir. Öğrenci Belgesi Açık Öğretim Ortaokulu  iş ve işlemlerini yapan herhangi bir Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alınabilir. Açık Öğretim Ortaokulu Öğrenci Belgesi İstek dilekçesi Word biçimindeki dosyaya buraya tıklayarak, Pdf biçimindeki dosyaya ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devamını Oku »

3. Dönem Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri Başlamıştır!

Açık Öğretim Ortaokulu 2014 – 2015 Eğitim Öğretim Yılı III. Dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri, 20 Nisan – 20 Mayıs 2015 Tarihleri arasında yapılacaktır. Açık Ortaokula Yeni kayıt ve kayıt yenileyecek öğrencilerin, bu tarihler arası Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkez Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Devamını Oku »

Açık Ortaokul Öğrenim Belgesi (Tasdikname ) İstek Dilekçesi

Öğrenim Belgesi öğrencinin  kayıtlı olduğu Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi müdürlüklerince düzenlenmektedir.  Öğrencilik durumu donuk durumdaki öğrenciler için düzenlenmektedir. Sınavlara giren aktif öğrencilere öğretim yılı sonunda düzenlenir. İş başvurusu, ehliyet işlemleri ve benzeri işler için öğrenim belgesine (tasdikname) gerek yoktur, bu durumlarda öğrenci belgesi ya da öğrenim belgenizin onaylı fotokopisini kullanabilirsiniz. Açık Öğretim Ortaokulu Tasdikname dilekçesi Word biçimindeki dosyaya buraya ... Devamını Oku »

Açık Ortaokul İntibak İtiraz Dilekçesi

Yeni kayıt yaptıran öğrenciler  yapılan intibakında yanlışlık olduğunu düşünüyorsa bu belgeyi doldurup kayıtlı olduğu Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkez Müdürlüklerine itirazda bulunabilirler. Açık Öğretim Ortaokulu İntibak itiraz dilekçesi Word biçimindeki dosyaya buraya tıklayarak, Pdf biçimindeki dosyaya ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devamını Oku »

Öğretim Sistemi

Açık Öğretim Ortaokulu’nun öğretim sistemi, örgün ortaokullarında yürütülen öğretim programlarıyla aynı olup, programın uygulama şekli uzaktan eğitim teknikleri ile olmaktadır. Açık Öğretim Ortaokulu’nda bir öğretim yılı üç dönemden oluşur ve her dönem sonunda “Dönem Sonu Sınavı” yapılır. Dönem sonunda sınavına girilen derslerden alınan puanlar, yıl sonu başarı puanını belirler. (Yıl sonu başarı puanı hesaplamak için tıklayınız…) Sınav puanına göre, 45 ... Devamını Oku »

Sınıf Belirleme

Ziraat, Halk ya da Vakıfbank’tan birine  yeni kayıt parasını yatıran aday öğrenciler, Açık Öğretim Ortaokulu işlemleri için Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkez Müdürlüklerine başvururlar. Adayların, getirdiği belgelere göre kayıt ve intibak işlemi yapılır. Açık Öğretim Ortaokulu’na kayıt olmak isteyen adaylardan ilkokul mezunu olanlar 6. sınıftan, 4. sınıfı bitirmiş  olanlar 5. sınıftan, yetişkinler 2. kademe eğitim başarı belgesi olanlar 17 Eylül 2012 tarihinden önce ... Devamını Oku »

Ders Kitapları

Açık öğretim Orta Okullu Kitap ve Ders Notları. Açık ortaokulunda okutulan ders notları ve kitaplarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.   5.Sınıf  6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf  Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe  Matematik Matematik Matematik Matematik  Fen ve Teknoloji Fen Bilgisi Fen Bilgisi Fen Bilgisi  Din Kültürü Din Kültürü Din Kültürü Din Kültürü  İngilizce İngilizce İngilizce İngilizce  Fransızca Fransızca Fransızca Fransızca  Almanca Almanca Almanca Almanca  Sosyal ... Devamını Oku »

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler başvurabilir? Zorunlu eğitim yaşını bitirenlerden; İlköğretimin 5′ inci sınıfını tamamladığını belgelendirenler, Yetişkinler 2′ nci kademe eğitimi başarı belgesi olanlar, Yetiştirici ve tamamlayıcı temel eğitim-B kurs belgesi olanlar, İlköğretimin ya da ortaöğretimin 5’inci, 6’ncı, 7’nci ve 8’inci sınıflarından ayrılanlar, İlkokulun 4’üncü sınıfını bitirenler, Yurt dışında öğrenim görüp (a) ve (d) maddelerindeki durumlardan birine denkliğini yaptırmış olanlar, başvurabilirler. Bir yıldan fazla ... Devamını Oku »